Price: ₹219
Original Price: ₹263
Your lips are in for a refreshing fruity hydrate with our Slow Sunday Blueberry Lip Care! Featuring vitamin E, vitis vinifera seed oil, Olea Europaea fruit oil, and more, this lip care moisturizes and nourishes lips, keeping them tender and smooth! It also helps to improve lip lines, dryness, and dullness to brighten your lips and enhance their overall appearance. Use it as a lip primer for your fave lipstick or even a mask at night!
| Skin Type | Dry |
| Color | Baby Blue |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Balms |
| Height | 4.9 cm |
| Length | 4.4 cm |
| Net Weight | 6.9 g |
| Width | 3.8 cm |
| SKU | sb2407179371352222 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 9832677 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.